Gozdnica

Twoje miasto ...

Drugi Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich – Gozdnica 2009

Drugi Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich – Gozdnica 2009W sobotę 17 października 2009r., w Domu Kultury w Gozdnicy odbył się już „Drugi Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich”. W tym roku udział w festiwalu wzięły 4 zespoły ludowe z gmin należących do LGD Bory Dolnośląskie. Jury pracowało w siedmioosobowym składzie: Burmistrz Miasta Gozdnica – Zdzisław Płaziak, Jolanta Marciniak oraz Mariusz Leszczyński z Fundacji Bory Dolnośląskie, Mirosława Klisowska – członek zarządu Fundacji oraz Stowarzyszenia LGD Bory Dolnośląskie, Elżbieta Serwatka –  Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Gozdnicy i logopeda,Ryszard Klisowski – wójt gminy Przewóz, przewodniczący Rady Stowarzyszenia LGD Bory Dolnośląskie, a także Wiesław Bochenek – muzyk.

Jury za występ wyróżniło zespół Wrzos z Mirostowic Dolnych, III miejsce otrzymała Kapela Herbutów z Osiecznicy, II miejsce zespól Krokus z Lipnej, a I miejsce zespół Ludowy Lasowianie z Pieńska. Za najlepszego muzyka imprezy jury uznało pana Józefa Karcz – klarnecistę zespołu Lasowianie z Pieńska, a za najlepszy tekst i wykonanie pieśni o Borach Dolnośląskich został wyróżniony zespół Krokus z Lipnej. Imprezę przygotowała i prowadziłaJoanna Malinowska – Dyrektor Domu Kultury w Gozdnicy, członek Rady Stowarzyszenia LGD Bory Dolnośląskie.

Podczas tej imprezy odbyło się także podsumowanie Konkursu na produkt lokalny z Borów Dolnośląskich. Zaproszone zespoły jak i mieszkańcy Gozdnicy mogli degustować pyszne, domowe wyroby naszych Lokalnych przedsiębiorców, co uświetniło imprezę. W przerwach między występami kolejnych zespołów, śpiewał pan Waldemar Sikora z Pieńska, który utworami „Ach te baby”, „Cyganeczka” oraz innymi, rozbawiał całą publiczność. Całość imprezy przebiegła w miłej, iście ludowej atmosferze. Kolejny Festiwal już za rok...na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Drugi Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich – Gozdnica 2009
Drugi Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich – Gozdnica 2009

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW