Gozdnica

Twoje miasto ...

Sprawozdanie z „Trzeciego Festiwalu Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich”

Trzeci Festiwal Pieśni Ludowych w Borach DolnośląskichW niedzielę 14 listopada 2010 r. w Domu Kultury w Gozdnicy odbył się Trzeci festiwal pieśni ludowych w Borach Dolnośląskich. W tym roku udział w festiwalu wzięło 8 zespołów ludowych z gmin należących do Lokalnej Grupy Działania Bory Dolnośląskie. Zespoły oceniało czteroosobowe jury, które tworzyli: Zdzisław Płaziak – Burmistrz Miasta Gozdnica, Elżbieta Serwatka – emisja głosu , logopeda – Dyrektor Gmimnazjum Publicznego w Gozdnicy, Wiesław Bochenek – ocena treści literackich, Margitta Schlabitz – przedstawiciel partnerskiej Gminy Hähnichen. Obrady jury wspierał Pan Ryszard Klisowski – Wójt Gminy Przewóz.

Festiwal otworzyła Dyrektor Domu Kultury w Gozdnicy – Joanna Malinowska, która przywitała wszystkich zaproszonych gości, zespoły oraz publiczność. Następnie Ryszard Klisowski – Wójt Gminy Przewóz złożył podziękowanie na ręce Burmistrza Miasta Gozdnica za okazaną pomoc podczas usuwania skutków tegorocznej powodzi w gminie Przewóz. Burmistrz Miasta Gozdnica przekazał Miejskiej Bibliotece Publicznej 16 tomów Dzieł Zebranych Jana Pawła II, które odebrała Kierownik Biblioteki Teresa Kurzepa.

Jako pierwsi na festiwalu wystąpili zeszłoroczni laureaci „Lasowianie” z Pieńska, tworząc wspaniałą atmosferę imprezy.

Jury wyróżniło zespół „Miodniczanki” z Miodnicy, III miejsce zajął zespół „Krokus” z Lipnej, II miejsce zespół „Żarki” z Żarek Średnich, I miejsce w tegorocznym festiwalu wyśpiewał zespół „Nad Kwisą” z Osiecznicy. Za najlepszego muzyka imprezy jury uznało członka zespołu „Straszowianki”, a za najlepszy tekst i wykonanie pieśni o Borach Dolnośląskich został wyróżniony zespół „Małomiczanki”.

Podczas festiwalu odbyło się także podsumowanie Konkursu na produkt lokalny z Borów Dolnośląskich. Zaproszone zespoły jak i mieszkańcy Gozdnicy mogli degustować pyszne, domowe wyroby naszych lokalnych przedsiębiorców, co uświetniło imprezę. Za zorganizowanie i prowadzenie już trzeciej edycji Festiwalu Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich Dyrektor Domu Kultury Joanna Malinowska otrzymała  wyróżnienie od Burmistrza Gozdnicy. Całość imprezy przebiegała w miłej, iście ludowej atmosferze. Kolejny Festiwal już za rok, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Wyniki konkursu na Produkt Lokalny z Borów Dolnośląskich można znaleźć na stronie www.borydolnoslaskie.org.

Krótki film z festiwalu można zobaczyć pod adresem www.luzyce.info/index.php/zgorzelec/2854-w-gozdnicy-na-ludowo.html

Trzeci Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich
Trzeci Festiwal Pieśni Ludowych w Borach Dolnośląskich

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW