Gozdnica

Twoje miasto ...

Koniec z czerwoną wodą?

Od kilku dni woda w miejskim wodociągu jest ciągle czerwona. W kilku przypadkach powodem były awarie sieci wodociągowej spowodowane prowadzonymi robotami przy budowie nowej kanalizacji. W dniu wczorajszym dwie takie awarie zdarzyły się na tym samym odcinku, przy czym druga miała miejsce kilka metrów dalej godzinę po usunięciu pierwszej. W wielu miejscach grunt wokół rur wodociągowych jest tak zbity, że pękają one pod naporem sąsiedniego gruntu nawet wtedy, gdy koparka wybiera ziemię obok sieci wodociągowej w odległości zgodnej z projektem. Budowa kanalizacji to skomplikowane zadanie i takie przypadki będą się zdarzać. W tej sytuacji prosimy o wyrozumiałość.
Drugim powodem zażelazienia wody jest tymczasowa kontenerowa stacja uzdatniania wody, która pozwala na budowanie nowej stacji uzdatniania, bez przerywania dostaw wody do miasta. Technolodzy firmy budującej nową stację ustalili, że płukanie filtrów stacji powinno odbywać się jeden raz dziennie, lecz okazało się, że to za mało. Od kilku dni filtry płukane są dwa razy dziennie, co znacząco poprawiło sytuację. Będzie to zauważalne dla mieszkańców, gdy niedoczyszczona woda znajdująca się w zbiorniku retencyjnym przy ulicy Żagańskiej zostanie w całości zastąpiona wodą czystą.
Aby zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości firma budująca stację tymczasowo uruchamia dwa dodatkowe, zewnętrzne filtry wymontowane ze starej stacji uzdatniania, by przy zwiększonych rozborach wody w okresie letnim nie było problemów z jakością wody. Te dodatkowe filtry są kilka razy większe od tych ze stacji kontenerowej, co powinno zapewnić odpowiednią ilość i jakość wody.

Zdjęcia dostępne pod adresem : https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=427730317648954&id=224...

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW