Gozdnica

Twoje miasto ...

Jarmark i Wigilia Miejska

Za nami drugi Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z Wigilią Miejską. Dopisała pogoda, a i frekwencja nie była zła. Wszyscy, którzy chcieli poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, byli zapewne zadowoleni.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowali do sprzedaży różnorodne ozdoby choinkowe, stroiki, ciasta, pierniki i inne specjały. Były też miody, nalewki, pajda chleba, szaszłyki, wędliny, grzaniec, oczywiście barszczyk, kawa i herbata, a nawet frytki. Seniorzy oprócz ciast przygotowali także kutię i krokiety.

Był wóz strażacki, malowanie twarzy i plecenie warkoczyków. Była żywa szopka i oczywiście występy dzieci oraz młodzieży z ZSP w Gozdnicy oraz sekcji wokalnej Domu Kultury.

Finałem Jarmarku była Wigilia Miejska z życzeniami Księdza Proboszcza, Burmistrza, Przewodniczącej Rady Miasta i najważniejszymi życzeniami składanymi sobie nawzajem przez uczestników Wigilii. Ci, którzy chcieli mogli podczas życzeń przełamać się opłatkiem. By wigilia miała swój tradycyjny charakter serwowano poczęstunek ufundowany przez organizatorów składający się z trzech potraw wigilijnych: barszczyku z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami oraz sałatki śledziowej. Wszystkiego po 350 porcji. Wystarczyło dla każdego.

Następny Jarmark za już rok. Zapraszamy.

Więcej zdjęć na facebooku : https://goo.gl/uJFwAo

Dzisiaj

Dzisiaj jest: środa, 26 Kwiecień 2017r. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej

 

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy