Gozdnica

Twoje miasto ...

Mała rzecz a cieszy - część 8

Dużym utrapieniem dla pieszych i kierowców były zastoiny wody na drodze wojewódzkiej nr 300 – ulica Żagańska. Po większych opadach, rozlewiska sięgały do połowy jezdni. Po kilku monitach i wizycie w Gozdnicy Kierownika Rejonu Dróg, pod który podlega Gozdnica, ruszyła sprawa odwodnienia tej drogi. Jeśli obecne rozwiązanie w rejonie mostu na Pieni nie pomoże, planowane są kolejne odwodnienia, które zminimalizują problem.

Także miejska grupa interwencyjna nie próżnuje. Oprócz codziennej dbałości o trawniki i czystość ulic w naszym mieście, grupa załatwia także sprawy doraźne. Ostatnio odnowiono pomnik zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego, a także wymieniono pokrywy włazów studzienek deszczowych na ulicy Okrzei, zamieniając je na bezpieczne. Poprzednie pokrywy nie zabezpieczały należycie rowerzystów poruszających się  po jezdni, bowiem sposób ułożenia otworów - zgodnie z kierunkiem jazdy, stwarzał zagrożenie dla kierujących rowerem.

Grupa uprzątnęła także miejsce pod nowy plac zabaw przy ulicy Okrzei, a część odzyskanych, sprawnych urządzeń zamontuje przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki oraz Kombatantów. Tam zamontowano już 2 ławeczki z odzysku, które wcześniej zostały odnowione.

 

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW