Gozdnica

Twoje miasto ...

Zielona Szkoła

W dniach od 15 do 20 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

w Gozdnicy spędzali czas na zielonej szkole w Jarosławcu. Gorący piasek pod stopami, błękitne niebo nad głową i cudowne morze przed oczami ....To rzeczywistość, z którą uczniowie klas IV, V i VI zetknęli się po długiej podróży przez całą Polskę.

Jarosławiec okazał się cudownym miejscem, nie tylko do wypoczynku , ale i nauki, a przede wszystkim - do poznania samych siebie. Kiedy po raz pierwszy mieliśmy okazję przywitać się
z morzem, od razu poczuliśmy, że pobyt ten będzie wyjątkowy. I rzeczywiście....nie pomyliliśmy się. Okazało się, że liczne niespodzianki, które czekały nas w Jarosławcu przerosły nasze oczekiwania.
W pierwszym dniu pobytu mieliśmy okazję popłynąć w niezapomniany rejs statkiem z szantami w tle. W drugim dniu pobytu spędzaliśmy czas na spacerach po plaży i deptaku, rozgrywkach sportowych i basenie, który „zielonym stworzeniom” sprawił wiele radości. Pokonaliśmy też 222 schody na latarnię morską w Jarosławcu – było warto !!!. Wieczorem odbyła się dyskoteka i szalone rytmy do pełnego zmęczenia.

W kolejnym dniu pobytu odbyła się wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego , tam mieliśmy okazję podziwiać Smołdziński Las i sprawdzić swoją kondycję na ruchomych wydmach. Sporej dawki wrażeń dostarczyła nam wycieczka do parku rozrywki Leonardia, w którym znajdowało się około setki gier.

Tak naprawdę cały nasz pobyt w Jarosławcu był pełen niezapomnianych doznań. Z całą pewnością najdłużej pozostaną jednak z nami cudowne wspomnienia dyskotek, widoku morza o zachodzie słońca i tego, że przez cały nasz pobyt byliśmy jedną wielką rodziną.

Z niecierpliwością czekamy już na następny wyjazd na zieloną szkołę.

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW