Gozdnica

Twoje miasto ...

Gozdnica bez granic. Polsko – niemiecki festyn rodzinny

Gozdnica bez granic. Polsko – niemiecki festyn rodzinnyW dniach 14 i 15 lipca 2012r., w Gozdnicy odbyła się impreza plenerowa pod nazwą: „Gozdnica bez granic. Polsko – niemiecki festyn rodzinny”, na którą zapraszali: Burmistrz Miasta Gozdnicy, Gmina Hähnichen oraz  Dom Kultury w Gozdnicy. Pierwszy dzień imprezy to m.in. zawody sportowe, zawody strażackie – o Puchar Burmistrza Miasta Gozdnica, w których brały udział drużyny zarówno z Polski jak i z Niemiec oraz z Czech. Uroczystego otwarcia festynu rodzinnego dokonali Burmistrzowie gmin partnerskich – Gozdnicy i Hähnichen. Mimo zmiennych warunków pogodowych, w imprezie wzięło udział wielu mieszkańców Gozdnicy, Hähnichen, Weisswaser oraz ościennych miejscowości. Pierwszy występ muzyczny należał do Anny Kulczyńskiej, gozdniczanki, która swym pięknym głosem czarowała publiczność. Bardzo przyjemnie słuchało się zespołu Heide Spatzen, który specjalnie na tę okazję przygotował w języku polskim utwór muzyczny „ Szła dzieweczka…”. Na scenie pojawiła się grupa taneczna działająca przy Domu Kultury w Gozdnicy,  posiadająca już swoje sukcesy – II miejsce w konkursie wojewódzkim, w ostatnim czasie dzieciaki brały udział przy nagrywaniu teledysku do piosenki jednego z żagańskich artystów. Następnie na scenie pojawiła się Kasia Teresińska z keyboardem i z najlepszymi hitami, m.in. „Koko Koko Euro Spoko”. W biesiadny charakter imprezy wprowadził zespół PIREUS z gościnnie występującą tancerką Arabeski. Największą muzyczną atrakcją wieczoru był koncert Ivana Komarenki. Publiczność szalała w rytm hitów śpiewanych przez artystę, a dwie zgrabne tancerki przykuwały wzrok męskiej części publiczności. Po koncercie przyszedł czas na zabawę, prowadzoną po części przez zespół PIREUS a następnie przez zespół TRIO z Żagania.

Drugi dzień festynu rozpoczął się od występu zespołu Kalinka z Weisswaser. Piękne stroje oraz utwory wykonywane w języku rosyjskim były wielkim, pozytywnym zaskoczeniem dla publiczności. W plenerze odbywały się gry i zabawy konkursowe dla najmłodszych. Różnorodne zadania konkursowe, drobne upominki za udział, ciekawe nagrody, były zachętą do brania udziału. Na scenie pojawiły się sekcje muzyczne działające przy Domu Kultury w Gozdnicy. Najpierw grupa dziecięca a potem chór kobiecy, dla którego był to drugi występ od jego powstania. Kiedy do występu przygotowywał się zespół hip-hopowy, na scenie zostały wręczone puchary dla 5 wyróżnionych wędkarzy. Artyści z B.O.K. zawładnęli młodzieżową publicznością, z którą zespół spotkał się po koncercie. Dla nieco starszej publiczności wystąpił zespół rockowy „Niewinni”, dając czadu zatrzymał publiczność, mimo przelotnego deszczu. Następnym punktem programu był zespół MARAQUJA, 4 śliczne dziewczyny tańcząc, śpiewając i zmieniając stroje w czasie koncertu przyciągnęły dość liczną publiczność, która już nie bacząc na deszcz została na dyskotece plenerowej prowadzonej przez DJ PAVLO.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10 % w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.

Logo EuroRegion Logo SNPL Logo EFRR Logo Nysa
Gozdnica bez granic. Polsko – niemiecki festyn rodzinny
Gozdnica bez granic. Polsko – niemiecki festyn rodzinny

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW